FOOD PAIRING,  ŚLĄSKIE RESTAURACJE,  WINO W KUCHNI

Szampańskie Garden Party w restauracji Amfora z książką Gościnność

18 czerwca mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Szampańskim Garden Party w letnim ogródku restauracji i cocktail barze AMFORA w Katowicach. Amfora to jedna z ciekawszych restauracji na śląskiej scenie kulinarnej, a mieści się w samym centrum Katowic. Serwuje kuchnię bliskowschodnią, jednak dodatkowo od czwartku do niedzieli występuje wyjątkowe menu, są w nim owoce morza. To menu obowiązuje do wyczerpania zapasów i co tydzień są proponowane inne potrawy. Posiadająca bardzo zróżnicowaną i bogatą  kartę win. Szefem kuchni jest tutaj Katarzyna Rogowska – Kobieta Szef 2019 Gault&Millau

Było to wspaniałe wydarzenie z cudowną atmosferą. Dania serwowane tego dnia przygotowało dwóch utalentowanych szefów kuchni, Kasia Rogowska oraz gościnnie Adam Chrząstowski. Do każdego dania zostały dobrane odpowiednie wina, za co odpowiadali  Patrycja Siwiec i Adam Pawłowski Master Sommelier, którzy również zabawiali nas ciekawymi opowieściami.

Degustowaliśmy 4 kieliszki wina musującego i dobrane do nich tapasy.

Na początek podano bliny gryczane z kawiorem z jesiotra creme fraiche, żółtkiem sezonowanym i spaghetti z ogórka a do tego świetny Gossetem Excellence Extra Brut z Szampanii.

Potem podano Ślimaki z lokalnej hodowli ze skordalią z hiszpańską Cavą Alsina&Sarda Brut Reserva 2018.

Bardzo ciekawie smakowało Kashi z przepiórki ze smardzami z Ferrari Brut. Ciekawostką jest, że Ferrari Brut to pierwsze wino wyprodukowane i wydane na rynek pod nazwą marki Ferrari. Produkowane jest nieprzerwanie od roku 1902 i jest wyrazem prawdziwej tradycji i wysokiej klasy win musujących tej marki. 

A na deser Panna cotta z młodej kapusty , prażona kasza gryczana , orzechy włoskie i do tego półwytrawny Riesling Sekt, Dr Loosen z Mozeli.

Po części degustacyjnej autorzy książki GOŚCINNOŚĆ OD KUCHNII rozdawali autografy. A potem było wino i pogaduszki. Wieczór zwieńczyliśmy ganialnym pomarańczowym winem Schuchmann Vinoterra z szczepu Mtsvane.

To był bardzo miły i ciekawy wieczór i oby więcej takich wydarzeń w winnym kalendarzu śląska.

tekst: Wiktoria Kotas
zdjęcia: Justyna Grzybek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *